دماغي المتخدر يخنقني .

دماغي المتخدر يخنقني .

  • 20704
  • 2010-10-06
  • 3474
  • كريم


  • السلام عليكم ورحمه الله وبركاته
    ادخل فى الموضوع مباشره . انا شاب عندى 22 سنه لعبت رياضه كمال الاجسام واحد صاحبى عرض عليا اخدحبوب الدينابول (هرمونات بناءه)بعد شهرين من تعاطيهابجهل طبعا حسيت ان جسمى مكسر وفى حاله خمول فظيع واوجاع مبهمه

    ونبضات فى البطن على ما اعتقد اللى اسمها استريس وضيق نفس لدرجه الاختناق وفعلا شوفت الموت بعينى وكنت بسمع الاصوات بغلظه ومتهيالى فيه فرق من انى بسمع الاصوات بغلظه او متغيره عن سماع اصوات ملهاش اصل من الوجود زى مرضى الفصام اللهم احفظنا

    والموضوع ده ضايقنى جدا لان فيه دكتور نفسانى مفهمش منى حالتى كويس فتخيل ان انا عندى فصام وبجد
    اتضايقت اوى المهم رحت لدكاتره كتير وعملت تحاليل هرمونات LH و FSHوt4 وطلعوا مش كويسين بالمره

    يعنى نسبتهم تحت العادى والتحاليل دى عملتها شهر 11 سنه 2009 والدكتور قال لى تعالى السنه الجايه تكون اتظبطت ويكون مستواهم اتعدل عشان تكون الهرمونات الصنايعه خرجت عن نظام الجسم وحولونى لدكتور نفسانى الكلام ده كان شهر 8 سنه 2009

    المهم روحت لدكتوره نفسانيه وقولت لها باللى انا حاسه كله قالت لى انت عندك اكتئاب كتبت لى على علاج تربتيزول ودوجماتيل وفضلت تزودلى العلاج بصوره هرميه فانا ساعتها مكنتش عارف ياترى الاكتئاب اللى حاصل لى ده بسبب اضطراب كيميائى فى المخ ولا بسبب اللغبطه اللى حصلت فى الهرمونات دى

    المهم مشيت مع الدكتوره على تربتيزول ودوجماتيل وبعد كدا شالت الدوجماتيل وعطيتنى توبمود وفضلت تزودلى فى الجرعه لحد ماستقرينا على جرعه معينه ونزلنا تانى بالجرعه لحد ما وصلت فى الوقت الحالى لنص حبايه تربتيزول 25 وكبسوله توبمود 50

    والحمد لله موضوع التكسير اللى فى جسمى والاوجاع المبهمه اللى فى ظهرى راحت وضيق النفس راح وملامح وشى كانت اتغيرت بس الحمد لله رجعت زى الاول وبقيت اسمع الاصوات عادى جدا من شهر 3 سنه 2010 وكمان التفكير فى الموت والانتحار ونوبات العياط اللى كانت من غير سبب

    والحمد لله بقيت شايف الدنيا جميله وباصص لمستقبلى
    وكل الاعراض دى راحت الحمد لله وبفضل ونعمه من الله بس لسه عندى دقات بسيطه فى بطنى (الاستريس)وبتزيد شويه لما بتحط فى موقف مش كويس مثلا بس مش زى الاول طبعا انا كنت الاول بتنفض وانا قاعد على الكرسى

    وياريت عاوز اعرف العلاجات اللى باخدها دى من اعراضها فعلا سقوط الشعر ؟؟ اصل انا من ساعه ما اخدت العلاجات دى وشعر راسى وحواجبى لقيتهم بيخفوا بالتدريج بس الحمد لله موجودين ياريت بس اعرف سقوط الشعر ده بسبب العلاج ولا ممكن يكون لسبب تانى ..

    المهم دلوقت اللى انا حاسس بيه ونفسى يروح منى ان انا عندى لغبطه فى الزمن شويه يعنى مثلا سافرت او رحت مشوار ورجعت بحس ان السفريه او المشوار دول حصلوا من فتره اذا لم يكن محصلوش اصلا او مثلا لو اشتريت حاجه تانى يوم بحس انها كانت من زمان بس فاكر كل التفاصيل الشراء

    يعنى زى جيبتها منين وامتى وبكم انا معنديش مشكله فى الزاكره اد ماعندى لغبطه فى موضوع الزمن وحاجه تانيه ساعات بستغرب منظرى بستغرب شكلى او اشكال الاشخاص اللى حواليا وحاسس كدا انى مش موجود فى الدنيا يعنى بحس انى مش عايش

    يعنى باختصار حاسس ان دماغى متخدره لما قولت للدكتوره على الموضوع ده قالت لى ماهى العلاجات اللى بتاخدها دى لها اعراض جانبيه وهى دلوقت بتسحب من جسمى العلاج بالتدريج لحد ماهوقف العلاج خالص باذن الله بعد شهر

    وهى قالت لى سنه علاج كدا كفايه وانا شايفه انك دلوقت احسن الحمد لله وانا حاسس بكدا بس موضوع تخدير الدماغ ده اللى مضايقنى ياريت اعرف هل فعلا موضوع تخدير الدماغ ده من اعراض العلاج اللى باخده ولما اخلص علاجى الموضوع ده هيروح ولا الموضوع ده يرجع لايه ؟؟؟؟؟؟

    ده فعلا اللى متبقى من الموضوع ومضايقنى اوى وعلى فكره انا الحمد لله بشتغل فى مجال الالكترونيات وبتعامل مع ناس كتير جدا ومعاملتى طبيعيه جدا فى شغلى ومع صحابى عادى جدا

    بس الموضوع ده خانقنى نفسى ينتهى بقى واعيش حياتى زى زمان واطلع من الدوامه اللى دخلت فيها بنفسى دى وياريت لو اعرف الاكتئاب اللى حصللى ده نتيجه للغبطه فى الهرمونات زى lh و الfsh ولا نتيجه لاضطراب كيميائى بالمخ ؟؟؟؟

    وياريت لو اعرف فعلا الادويه اللى اخدتها هى السبب فى سقوط شعرى ؟؟؟ ولكم جزيل الشكر واسف على الاطاله وربنا ييجعله فى ميزان حسناتكم

  • رد المستشار

    يمكنك التعرف على السيرة الذاتية للمستشار وإستشاراتة السابقة بالضغط على أسم المستشار

  • 2010-11-03

    د. وائل فاضل علي


    الاخ العزيز :

    السلام عليكم ورحمة الله وبركاته .

    أولا : نحمد الله تعالى على رحمته بنا وبكم وعلى شفائكم والحمد لله .

    فالان أقول لك إنك سليم بإذن الله وما تعانيه هو نتيجة لاثار العلاجات الدوائية المختلفة التي تناولتها سابقا بالخطا وحاليا عن طريق الوصفة الطبية للدكتور النفسي .

    أخي العزيز : إن تناول المنشطات بطريقة عشوائية تعمل باثار سلبية جدا جدا على الجسم والعقل ومع الأسف فإن الكثير من الذين يتناولونها يرغبون بالحصول على نتائج سريعة وبالتالي تحدث الاثار السلبية لها على وظائف الجسم المختلفة وعلى القابليات والقدرات العقلية المختلفة .

    لذا حدث لحضرتك ماحدث ..وبعد ذلك ظهور اعراض مرضية شبيهة بالفصام من سماع أصوات وغيرها ولكن هذا لايعني أنك أصبت بالفصام مطلقا بل أعراض شبيهة ونتيجة لتناول الدواء وما أحدثه لك من اثار سلبية حدثت لديك حالة من الاكتئاب النفسي وليس العقلي يعني حالة من الاكتئاب تحدث نتيجة لموقف معين وتنهتي بالعلاج المناسب وذلك ما حدث عندك .

    المهم أخي حاول الان أن تتابع حياتك ونشاطك بطريقة إيجابية ولاتنسى الدرس الذي حصلت عليه نتيجة لجهلك بتناول المنشطات الرياضية والجنسية وهي سلاح أو دواء ذا حدين .

    تابع ايمانك وقوة ثقتك بنفسك وعلاجك وسينتهي العلاج بالتدريج فلا تعود بالحاجة إليه مستقبلا إذا ما التزمت به الان.. امنياتنا لك بالتوفيق والسلامة .

  • رد المستشار

    يمكنك التعرف على السيرة الذاتية للمستشار وإستشاراتة السابقة بالضغط على أسم المستشار

  • 2010-11-03

    د. وائل فاضل علي


    الاخ العزيز :

    السلام عليكم ورحمة الله وبركاته .

    أولا : نحمد الله تعالى على رحمته بنا وبكم وعلى شفائكم والحمد لله .

    فالان أقول لك إنك سليم بإذن الله وما تعانيه هو نتيجة لاثار العلاجات الدوائية المختلفة التي تناولتها سابقا بالخطا وحاليا عن طريق الوصفة الطبية للدكتور النفسي .

    أخي العزيز : إن تناول المنشطات بطريقة عشوائية تعمل باثار سلبية جدا جدا على الجسم والعقل ومع الأسف فإن الكثير من الذين يتناولونها يرغبون بالحصول على نتائج سريعة وبالتالي تحدث الاثار السلبية لها على وظائف الجسم المختلفة وعلى القابليات والقدرات العقلية المختلفة .

    لذا حدث لحضرتك ماحدث ..وبعد ذلك ظهور اعراض مرضية شبيهة بالفصام من سماع أصوات وغيرها ولكن هذا لايعني أنك أصبت بالفصام مطلقا بل أعراض شبيهة ونتيجة لتناول الدواء وما أحدثه لك من اثار سلبية حدثت لديك حالة من الاكتئاب النفسي وليس العقلي يعني حالة من الاكتئاب تحدث نتيجة لموقف معين وتنهتي بالعلاج المناسب وذلك ما حدث عندك .

    المهم أخي حاول الان أن تتابع حياتك ونشاطك بطريقة إيجابية ولاتنسى الدرس الذي حصلت عليه نتيجة لجهلك بتناول المنشطات الرياضية والجنسية وهي سلاح أو دواء ذا حدين .

    تابع ايمانك وقوة ثقتك بنفسك وعلاجك وسينتهي العلاج بالتدريج فلا تعود بالحاجة إليه مستقبلا إذا ما التزمت به الان.. امنياتنا لك بالتوفيق والسلامة .

  • رد المستشار

    يمكنك التعرف على السيرة الذاتية للمستشار وإستشاراتة السابقة بالضغط على أسم المستشار

  • 2010-11-03

    د. وائل فاضل علي


    الاخ العزيز :

    السلام عليكم ورحمة الله وبركاته .

    أولا : نحمد الله تعالى على رحمته بنا وبكم وعلى شفائكم والحمد لله .

    فالان أقول لك إنك سليم بإذن الله وما تعانيه هو نتيجة لاثار العلاجات الدوائية المختلفة التي تناولتها سابقا بالخطا وحاليا عن طريق الوصفة الطبية للدكتور النفسي .

    أخي العزيز : إن تناول المنشطات بطريقة عشوائية تعمل باثار سلبية جدا جدا على الجسم والعقل ومع الأسف فإن الكثير من الذين يتناولونها يرغبون بالحصول على نتائج سريعة وبالتالي تحدث الاثار السلبية لها على وظائف الجسم المختلفة وعلى القابليات والقدرات العقلية المختلفة .

    لذا حدث لحضرتك ماحدث ..وبعد ذلك ظهور اعراض مرضية شبيهة بالفصام من سماع أصوات وغيرها ولكن هذا لايعني أنك أصبت بالفصام مطلقا بل أعراض شبيهة ونتيجة لتناول الدواء وما أحدثه لك من اثار سلبية حدثت لديك حالة من الاكتئاب النفسي وليس العقلي يعني حالة من الاكتئاب تحدث نتيجة لموقف معين وتنهتي بالعلاج المناسب وذلك ما حدث عندك .

    المهم أخي حاول الان أن تتابع حياتك ونشاطك بطريقة إيجابية ولاتنسى الدرس الذي حصلت عليه نتيجة لجهلك بتناول المنشطات الرياضية والجنسية وهي سلاح أو دواء ذا حدين .

    تابع ايمانك وقوة ثقتك بنفسك وعلاجك وسينتهي العلاج بالتدريج فلا تعود بالحاجة إليه مستقبلا إذا ما التزمت به الان.. امنياتنا لك بالتوفيق والسلامة .

    • مقال المشرف

    إذا ارتاح الوالد.. تعب الولد

    "إذا ارتاح الوالد تعب الولد، وإذا تعب الوالد ارتاح الولد"، سمعت هذه العبارة من بعض كبار السن كثيرًا، وقد تجد أحدهم يبني عليها مواقف حياتية كبرى، بل يحكيها ب

      استطلاع الرأي

    هل تؤيد فعالية الأستشارة الاليكترونية في حل المشكلات؟
  • نعم
  • أحياناً
  • لا
    • المراسلات